12.12.2016

Gada noslēguma balle - LA DOLCE VITA

Piektdien, 9. decembrī Rīgā notika gadskārtējais Latvijas Tenisa savienības (LTS) gada noslēguma pasākums, kura ietvaros tika pasniegtas “Gada balvas tenisā 2016” dažādās nominācijās. Pasākumā tika pasniegtas balvas nominācijās “Gada spēlētāja”, “Gada seniore”, “Gada tenisa pilsēta”, “Gada tenisa klubs”, “Gada komanda” un “Par ieguldījumu Latvijas tenisa attīstībā”.

Nominācijā “Gada spēlētāja” balvu ieguva tenisiste Anastasija Sevastova. 2015.gadā viņa atgriezās tūrē, sākotnēji startējot Futures un Challenger turnīros. Šogad jau bija iekļuvusi labāko simtniekā, minot uz papēžiem Jeļenai Ostapenko.Viņa labi nospēlēja vairākos turnīros - Bukarestes un Maljorkas turnīros un tika līdz finālam,  kā arī guva labus panākumus citos mazākos turnīros, savukārt septembrī US Open Ņujorkā viņa tika līdz ceturtdaļfinālam, pārspējot 3. raketi pasaulē Garbine Muguruzu no Spānijas un 10. raketi pasaulē Johannu Kontu no Lielbritānijas, piekāpjoties Karolīnai Voznicki no Dānijas. Neatlaidīgi, cītīgi un smagi strādājot treniņos, varēja nokļūt tur, kur šobrīd atrodas- 34.vietā pasaules labāko spēlētāju sarakstā, šī gada augstākā vieta Anastasijai bija 30.  
 
LTS balvu “Gada seniore” saņēma uzreiz divas dāmas - Anna Barinova un Vlada Kirilovska. Anna  ITF starptautiskajās sacensībās startē 35+ vecuma grupā, bet Vlada 40+ vecuma grupā.  Anna šobrīd atrodas 2.vietā sievietēm 35+  vecuma grupā  ITF reitingā pasaulē (maijā sasniedza 1.pozīciju), kā arī 8.vietā dubultspēlēs. Piedalījusies trijos 1.kategorijas turnīros, visos ieņēmusi 1.vietu un Pasaules čempionātā senioriem tikusi līdz pusfinālam. Vlada ITF starptautiskajā  40+  senioru reitingā gada beigās  ieņem 3.vietu vienspēlēs, 1.vietu gan dubultspēlēs, gan jauktajās dubultspēlēs, uzvarējusi trijos  A.kategorijas starptautiskajos turnīros vienspēlēs, kā arī guvusi vērā ņemamus rezultātus dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. 
 
Katru gadu LTS pasniedz balvu arī kādai no Latvijas pilsētām, par ieguldījumu tenisa popularitātes veicināšanā. Šogad balvu nominācijā “Gada tenisa pilsēta” saņēma Daugavpils. Balvas ieguvēja ir pilsēta, kurā šogad norisinājās vienīgais  Deivisa kausa posms Latvijā - Latvija- Monako, kurā Latvijas Deivisa kausa izlase cīnījās  Eiropas - Āfrikas II grupā.  Šāda mēroga tenisa pasākums pilsētā notika pirmo reizi, un tas bija liels izaicinājums, ar kuru pilsēta tika galā izcili! Pateicoties pilsētas ieinteresētībai un pozitīvajai attieksmei, Latvijas komandas pārstāvji jutās lieliski un varēja parādīt savu labāko sniegumu, uzvarot Monako komandu.
 
Nominācijā “Gada klubs” balvu saņēma “Mārupes tenisa skola”.Kopš pagājušā gada šajā kategorijā tiek vērtēts klubs, kurš  Latvijas klubu komandu čempionāta  kopvērtējumā izcīna uzvaru. Šogad konkurence bija sīva  un līdz pat pēdējai spēlei uzvarētājs nebija zināms. Kopvērtējumā šogad uzvarēja Mārupes tenisa skola, apvienojoties ar Latvijas ārstu tenisa biedrību, kas ne tikai aktīvi piedalās klubu komandu čempionāta sacensībās daudzās vecuma grupās, bet arī organizē amatieru un senioru sacensības. Mārupes tenisa skolas un LĀTS  apvienotā komanda  klubu komandu čempionātā piedalījās ar 8 komandām, divās vecuma grupās ieņemot 1.vietu, trīs 2.vietas un vienu 3.vietu.  

LTS “Gada komanda” balvu šogad saņēma U 14 meiteņu izlase - Kamilla Bartone, Patrīcija Špaka un Stefānja Poļiščuka, treneris Elans Strazdiņš, Edgars Viņķis un  Andis Juška. Meitenes no savas apakšgrupas, kas š.g.jūnijā norisinājās Turcijā, iekļuva Eiropas finālā. Atpakaļ lidošanas dienā Stambulas lidostā nogranda sprādziens, līdz ar to atpakaļceļš nebija viegls un atgriezties Latvijā vien dienu vēlāk. Nākošajā rītā jau bija jādodas uz Eiropas fināliem Itālijā. Meitenes bija gatavas cīnīties līdz galam, neskatoties uz nesen pārdzīvoto. Itālijā tika izcīnīta 4. vieta, kas nodrošināja iekļūšanu Pasaules 16 labāko komandu skaitā. Pasaules fināls norisinājās Čehijā, kur mūsu komanda ierindojās 13 vietā.
 
Pasākuma noslēgumā tika pasniegta balva nominācijā “Par ieguldījumu Latvijas tenisa attīstībā”, kuru ieguva SMS Credit.LV Tenisa centrs. Šogad Latvijas tenisa saime kļuva par četriem āra un četriem slēgtajiem laukumiem bagātāka. Tas ir pateicoties tam, ka cilvēki, kuri ir šī kluba vadībā mīl šo sporta veidu ar sirdi un dvēseli.  Šajā klubā ir ne tikai tenisa laukumi, bet ir izveidota arī tenisa akadēmija, trenažieru zāle sportistu fiziskās attīstības nodrošināšanai, kā arī specializēts Sportland tenisa veikals, padarot to par vienu no modernākajiem tenisa centriem Latvijā. 
 
Paldies visiem, kas piedalījas LTS 2016.gada noslēguma pasākumā - tieši Jūs padarījāt šo notikumu tik krāšņu un neaizmirstamu! Novēlam visiem panākumiem bagātu nākamo sezonu un uz tikšanos nākamgad!

Jūsu LTS.

 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: