7. decembris 2019

Atklāj pārbūvēto tenisa centru “Lielupe”

Atklāj pārbūvēto tenisa centru Lielupe

Pēc vērienīgas pārbūves Lielupē atklāts tenisa centrs “Lielupe”. Jauna, starptautisko sacensību standartiem atbilstoša slēgtā tenisa laukumu halle, atvērtie tenisa laukumi, mūsdienu prasībām atbilstoša infrastruktūra ir daļa no uzlabojumiem, kas ļaus gan organizēt starptautiska mēroga tenisa sacensības, gan ikdienā būs pieejama ikvienam veselīga dzīvesveida entuziastam.

Pēc rekonstrukcijas valsts pārvaldībā esošais tenisa centrs “Lielupe” spēj uzņemt no 400 līdz 500 spēlētāju dienā un nodrošināt vairāk nekā 50 dažāda līmeņa starptautisku turnīru norisi gadā. Ikdienā centra pakalpojumus izmantos ne tikai Latvijas Tenisa savienības sportisti un nacionālā tenisa izlase, bet arī bērni, jaunieši un citi tenisa entuziasti.

‘’Teniss ir viens no sporta veidiem, kurā Latvijas sportistu vārdi pēdējos gados izskanējuši īpaši pārliecinoši un spoži. Tādēļ ir dubults prieks, ka vēsturiskais tenisa centrs, kas izauklējis daudzus slavenus sportistus, beidzot pārdzimis jaunā kvalitātē, paverot ceļu arī jaunām tenisa personībām un sporta mīļotājiem,’’ svinīgajā atklāšanā sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Ar gandarījumu jāuzsver, ka ar rekonstruētā tenisa centra nodošanu ekspluatācijā ir noslēdzies vairāk nekā desmit gadus ilgs process, kurš nav bijis viegls nevienai no iesaistītajām pusēm. Taču rezultāts pārspēj iecerēto – bez pārspīlējuma var teikt, ka šobrīd “Lielupe” ir modernākais tenisa centrs Baltijas valstīs, kurā jau norisinājās WTA turnīrs šā gada vasarā un turpmāk norisināsies gan starptautiska mēroga tenisa mači, gan arī tas būs pieejams ikvienam tenisa un veselīga dzīvesveida entuziastam,” uzsvēra tenisa centra “Lielupe” valdes loceklis Guntis Zālītis.

Man ir liels prieks, ka mums bija šāda iespēja atjaunot tenisa centru “Lielupe” visaugstākajā Eiropas un pasaules līmenī. Man jāsaka, ka tas ir ļoti liela kolektīva darbs. Pirmais, kuru es iepazīstināju ar šo atjaunošanas projektu, bija toreizējas premjers Aigars Kalvītis, un tad visi pārējie premjeri noturēja šo garantiju budžetā. Visa Latvijas tenisa sabiedrība ir priecīga un laimīga, jo ne tikai spēlētājiem būs jauna vieta, kur aizvadīt treniņus, bet arī mēs kā Latvijas Tenisa savienība varēsim turpināt organizēt tādas visaugstākās raudzes sacensības kā WTA Baltic Open un citus tenisa turnīrus. Šī būs lieliska iespēja jaunajiem tenisistiem trenēties vislabākajos apstākļos, un tas silda sirdi,” stāsta Latvijas Tenisa savienības prezidents Juris Savickis

Tenisa centra pārbūve veikta četrās kārtās. Otrās un trešās kārtas ietvaros uzbūvēta mūsdienīga slēgtā tenisa laukumu halle, kas savienota ar veco, padomju laikos būvēto, ēku. Jaunuzbūvētajā hallē atrodas 4 tenisa laukumi, 3 skvoša korti, pludmales tenisa laukums un telpas fitnesa un trenažieru zālēm. Rekonstruēta arī 1989. gadā būvētā slēgtā tenisa halle, veicot tās būvkonstrukciju, inženierkomunikāciju un administratīvā korpusa iekštelpu pārbūvi, kā arī energoefektivitātes uzlabošanu.

No būvniecības viedokļa raugoties, lielākais projekta izaicinājums bija veiksmīgi savienot veco, padomju laikos būvēto, ēku ar jauno tenisa halli. Esam ļoti apmierināti ar paveikto darbu – tenisa centrs dabā izskatās ļoti labi un ir ļoti funkcionāls. Tāpat liels izaicinājums bija jauno tehnoloģiju pielietojums. Kā piemēru jāmin cietais tenisa laukumu segums, kurš ir tāds pats kā “US Open” sacensību kortos izmantotais, vai arī jaunākās paaudzes skvoša laukumu aprīkojums. Rezultātā ieguvēji ir gan sportisti, gan arī tenisa centrs, iegūstot kvalitatīvu un ilgi kalpojošu infrastruktūru, kas samazinās uzturēšanas izdevumus,” uzsver būvuzņēmuma “Riga Rent” finanšu direktors Andrejs Laškovs.

Pirmās kārtas ietvaros, kas noslēdzās pērn, tika izbūvēti 9 āra tenisa laukumi, 8 no tiem ir ar tenisīta segumu. Viens no laukumiem ar mīksto segumu ir aprīkots ar skatītāju tribīnēm un sacensībām atbilstošu apgaismojumu. Tika izbūvēta arī saimniecības infrastruktūra, veikta teritorijas labiekārtošana, kā arī ierīkota autostāvvieta un inženierkomunikācijas. Pārbūves ceturto kārtu īstenoja Jūrmalas pilsētas pašvaldība un tās uzņēmums “Jūrmalas ūdens”, veicot lietus ūdens kolektora rekonstrukciju O. Kalpaka prospektā, pārbūvējot infrastruktūru no ēkas O. Kalpaka prospektā 16 (tenisa centrs) līdz Vikingu ielai.

Tenisa centra “Lielupe” rekonstrukcijas otrajai un trešajai kārtai no valsts budžeta piešķirti vairāk nekā 9,8 milj. eiro, kam papildus piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums 1,4 milj. eiro apmērā ēku energoefektivitātes paaugstināšanai. Otrās un trešās kārtas būvdarbus veica pilnsabiedrība VRM, kurā apvienojušies divi būvuzņēmumi  – SIA "Riga-rent" un SIA "Velve AE”.

Tenisa centra “Lielupe” slēgtā halle tika uzbūvēta 1989. gadā, izveidojot valsts tenisa centru „Lielupe”, kas pakāpeniski kļuva par prestižu tenisa bāzi ne vien Latvijā, bet arī visā toreizējā Padomju Savienībā. Šajā bāzē risinājušies daudzi starptautiskie turnīri, Eiropas čempionāti, Labas gribas spēles, Deivisa kausu izcīņas sacensības un turnīri ar pasaules klases tenisistu piedalīšanos. Kopš 1992. gada tenisa centram ir nacionālās sporta bāzes statuss, kopš 2017. gada 100% kapitāla daļu īpašumtiesību turētājs ir Izglītības un zinātnes ministrija.

Ziņu saraksts