27. augusts 2017

Atskats uz augustu - saspringtāko mēnesi Latvijas tenisā

Atskats uz augustu  saspringtāko mēnesi Latvijas tenisā

Šogad augusts ir bijis īpaši nozīmīgs tenisistiem, jo Latvijā aizvadītas vairākas tenisa sacensības. Augusta sākumā jau trešo reizi norisinājās starptautiskais profesionālais turnīrs vīriešiem “Venden Men’s Futures”, pēc kura uzreiz sekoja Latvijas Republikas (LR) Pieaugušo čempionāts Liepājā, kurš nebija norisinājies kopš 2010. gada. Augusta vidū ar rekordlielu dalībnieku skaitu tika aizvadīts LR Jauniešu čempionāts – kopā pulcējot gandrīz 200 jaunos tenisa spēlētāju. Savukārt no šodienas Amerikas Savienotās Valstīs (ASV) startē ceturtais “Grand Slam” tenisa čempionāts “U.S. Open”, kurā dalību ņem arī tenisisti no Latvijas – Ernests Gulbis, Jeļena Ostapenko, Anastasija Sevastova un “U.S. Open Junior” –  jaunā, talantīgā latviešu tenisiste Daniela Vismane.

No 31. jūlija līdz 6. augustam SMScredit.lv tenisa centrā notika starptautiskais profesionālais tenisa turnīrs vīriešiem “Venden Men’s futures”. Šogad bija īpaši vērienīgas balvu fonds – kopā 15 000 USD. Lielisks sasniegums bija mūsu tenisistam Miķelim Lībietim, kurš pārī ar igaunieti Markusu Kerneru (Markus Kerner) izcīnīja uzvaru dubultspēlēs ar rezultātu 7:5 6:4, uzveicot  Patriku Bridorfu (Patrik Brydorf) un Deividu Volfsonu (David Volfson). Savukārt vienspēlēs uzvaru guva nīderlandietis Skots Grīkspors (Scott Griekspoor), kurš sīvā cīņā uzveica krievu tenisa spēlētāju Denisu Kloku (Denis Klok). 

Noslēdzoties vienam turnīram, 6. augustā sākās LR Pieaugušo čempionāts, kurš pēc ilgiem laikiem atgriezās Liepājas Tenisa sporta skolas tenisa kortos. Čempionāta ietvaros notika cīņa par uzvaru vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Sieviešu konkurencē čempiones titulu izcīnīja Madara Straume, kura pārspēja mājinieci Rebeku Mertenu ar rezultātu 6-3 6-4. Savukārt vīriešu fināls noslēdzās trīs setos ar Mārtiņa Rocēna uzvaru pār Kārli Ozoliņu ar 2-6 7-6(4) 6-3. Sieviešu Dubultspēlēs pirmo vietu izcīnīja Madara Straume un Rebeka Mertena, savukārt vīriešu – Mārtiņš Rocēns un Kārlis Ozoliņš. Ar lielisku spēli jauktajās dubultspēlēs uzvarēja Rebeka Mertena un Daņils Kozlovs.

Savukārt no 13. līdz 19. augustam Mežaparkā, Rīgas satiksmes tenisa klubā norisinājās LR Jauniešu čempionāts U12, U14, U16 un U18 vecuma grupās vienspēlēs un dubultspēlēs. Šogad piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – kopā 192 tenisa spēlētāji, taču nākamgad ir plānots pārsniegt 200 dalībnieku slieksni, piesaistot aizvien vairāk un vairāk jauno tenisa spēlētāju. U12 vecuma grupā vienspēlēs uzvaru guva Nikola Nikolajeva un Artjoms Afanasjevs, savukārt dubultspēlēs – Vēvera un Ungure-Rogozoveca meiteņu grupā un Afanasjevs un Tens zēnu grupā. U14 grupā lielisku sniegumu un pirmo vietu vienspēlēs izcīnīja Laura Plīkša un Teodors Edvards Liepiņš. Dubultspēlēs uzvarēja Dokukina un Bļinova, zēnu grupā – Liepiņš un Snaiders. U16 vecuma grupā 1. vietu vienspēlēs izcīnīja Patrīcija Špaka un Daniels Morozivs-Linkuns. Savukārt dubultspēlēs 1. vietu ieguva – Tions un Lukjanskis. U18 vecuma grupā augsto 1. vietu ieguva Rebeka Mertena un Rūdolfs Aksenoks, savukārt dubultspēlēs uzvaru meiteņu grupā izcīnīja Mertena un Poļiščuka, savukārt zēnu – Linkuns-Morozovs un Aksenoks.  

Augustā tika aizvadīti trīs nozīmīgi tenisa turnīri gan jau pieredzējušiem tenisistiem, gan arī jaunākajiem spēlētājiem. Man ir liels prieks un gandarījums par visām organizācijām, uzņēmumiem un pašvaldībām, kuras izrāda iniciatīvu atbalstīt tenisa sacensības Latvijā, un ceru, ka arī turpmāk mums būs iespēja turpināt organizēt jau tradicionālās tenisa sacensības, kā arī sniegt iespēju ikvienam spēlētājam piedalīties arvien jaunās vietēja un starptautiska mēroga sacensībās,” stāsta Kārlis Lejnieks, LTS ģenerālsekretārs. 

Latvijas Tenisa savienība izsaka pateicību Latvijas Sporta federācijas padomei (LSPF), Liepājas pilsētai un Liepājas Tenisa sporta skolai, Rīgas satiksmes tenisa klubam, SMScredit.lv Tenisa centram, Zemgales Olimpiskajam centram, VENDEN, Latvijas Gāzei, Itera Latvija, Riga Islande hotel, Wilson, Nike, MILZU!, SEB, Igate, Sportland un Ourea. 

Ziņu saraksts