8. marts 2020

Ernests Gulbis palīdz kaldināt Latvijas izlases uzvaru pār Ēģipti

Ernests Gulbis palīdz kaldināt Latvijas izlases uzvaru pār Ēģipti

Latvijas izlasei ar rezultātu 4:1 izdevās izcīnīt uzvaru pār Ēģiptes tenisistiem, nodrošinot pārspēles par iekļūšanu Deivisa kausa Pasaules I grupā. Latvijas izlases līderis Ernests Gulbis izcīnīja divas uzvaras vienspēlēs un pēc tam, spēlējot kopā ar Kārli Ozoliņu, tika uzvarēta arī dubultspēle, tādējādi izcīnot uzvaru šajā “play-off” kārtā jau pēc dienas otrās spēles. Uzvaras gaisotnē tika aizvadīta vēl viena vienspēle, kurā Roberts Štrombahs pārspēja ēģiptieti Amr Elsajed Abdou Ahmed Mohamedu.

Deivisa kausa Pasaules II grupas play-off spēļu pirmās dienas ievadā jaunais pašmāju tenisists Kārlis Ozoliņš aizraujošā spēlē piekāpās Ēģiptes izlases pirmajam numuram Mohamedam Safvatam – 6:7 (9) un 5:7. Pirmajā setā uzvarētājs tika noskaidrots tikai taibreikā, bet otrajā setā ēģiptietis divpadsmitajā geimā guva trīs punktus pēc kārtas, kas palīdzēja kaldināt uzvaru.

Dienas otrajā spēlē Latvijas izlases līderis Ernests Gulbis divos setos ar rezultātu 6:4 un 6:3 uzvarēja ēģiptieti Karimu-Mohamedu Mamounu, pēc pirmās dienas nodrošinot līdzsvaru kopējā rezultātā – 1:1.

Otrā diena iesākās ar svarīgu dubultspēli, kurā Latvijas duets Ernests Gulbis / Kārlis Ozoliņš laukumā tikās ar ēģiptiešiem Mohamedu Safvatu / Karimu-Mohamedu Mamounu. Saspringtā cīņā Latvija izcīnīja panākumu, pieveicot ēģiptiešus divos setos ar rezultātu 6:3 un 6:4. Tas palīdzēja Latvijai izvirzīties vadībā ar 2:1.

Dienas otrajā spēlē tikās abu izlašu pirmie numuru – Ernests Gulbis un Mohameds Safvats. Ernestam Gulbim demonstrējot pārliecinošu sniegumu, izdevās izcīnīt panākumu spēlē ar rezultātu 6:2 un 6:4. Šī uzvara garantēja arī Latvijas izlases uzvaru kopsummā – 3:1.

Dienas noslēdzošajā spēlē, kurai vairs nebija izšķiroša nozīme, jaunas tenisists Roberts Štrombahs izcīnīja uzvaru pār jauno ēģiptieti Amr Elsajed Abdou Ahmed Mohamedu.  Spēles rezultāts – 6:3 un 6:4

“Bija labas spēles, it sevišķi tā, kuru uzvarējām. Spēlēs pret Ernestu Gulbi viņam palīdzēja līdzšinējā pieredze. Ernests (Gulbis) nospēlēja labāk, tāpēc bija pelnījis uzvaras. Apsveicu Gulbi un visu komandu! Šī ir skumja diena mums, bet mēs ieguldījām labu komandas darbu,” stāsta Ēģiptes izlases kapteinis Mostafa Naim Dalam.

“Dubultspēle palīdzēja nākamajai vienspēlei. Spēle bija krietni kvalitatīvāka nekā pirmajā dienā. Es noteikti daudz ko esmu ieguvis no šīm dienām. Nav daudz spēļu, kurās asaras saskrien acīs un parādās kamols rīklē. Mums ir ļoti izglītota publika tenisa līdzjušanā – viņi uzvedas ļoti solīdi.,” stāsta izlases līderis Ernests Gulbis.

“Mūsu komanda parādīja lielisku spēli. Paldies Ernestam! Viņš ir izdarījis savu darbu izcili. Arī Kārlis Ozoliņš parādīja augstākā līmeņa tenisu,” Deivisa kausa spēļu iznākumu komentē Latvijas izlases kapteinis Deniss Pavlovs.

Ziņu saraksts