10. februāris 2019

Federācijas kauss: Latvija triumfē pasaules grupā un pārraksta valsts tenisa vēsturi

Federācijas kauss Latvija triumfē pasaules grupā un pārraksta valsts tenisa vēsturi
Šodien, 10. februārī Arēnā Rīga Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova Federāciju kausa Pasaules otrās grupas pirmās kārtas trešajā spēlē pārliecinoši ar 6-3, 6-2 apspēlēja slovākieti Rebeku Šramkovu. Šī spēle Latvijas izlasei atnesa neatspēlējamu rezultātu 3:0 un aizveda uz pirmās grupas pārspēlēm, kas notiks aprīlī. 
 
Latvijas skatītāju priekšā svētdien tika aizvadītas arī dubultspēles – Aļona Ostapenko kopā ar Diānu Marcinkēviču devas laukumā pret slovākietēm Annu Karolīnu Šmiedlovu un Terezu Mihālikovu. Ostapenko un Marcinkeviča pārliecinoši uzvarēja slovākietes ar rezultātu 6-2, 6-3.  
 
Latvija noslēdza dueli pret Slovākiju ar nepārspējamo rezultātu 4-0, kas ļauj Latvijai 20. un 21. aprīlī sacensties ar kādu no Pasaules pirmās grupas komandu. 
 
Otrdien, 12. februārī notiks izloze, kurā tiks noskaidrots Latvijas izlases pretinieks aprīļa spēlēs, kā arī turnīra norises vieta. 
 
 
Par turnīru: 
Federāciju kauss (Fed Cup) ir pasaulē lielākās sieviešu tenisa izlašu sacensības, kas norisinās jau kopš 1963. gada. Ideja par Federāciju kausu ir radusies 1919. gadā, kad amerikāņu tenisa spēlētāja Hazela Hotkisa Veightmana (Hazel Hotchkiss Wightman) nāca klajā ar sieviešu sacensību konceptu. 1995. gadā Federāciju kausa nosaukumu nomainīja uz īsāku – šobrīd tas tiek dēvēts par FED kausu, kas pasaulē norisināsies jau 53. reizi. 
 
 
Komandas partneri: "Latvijas dzelzceļš", "A.C.B."
Pasākuma partneri: "LDz Cargo", "Latvijas Gāze", "Helio Lattelecom ", "ENRI", "Liepāja", "Ceļu Pārvalde", "VELVE", "GASO"
Oficiālie piegādātāji: "Volvo", "VENDEN", "Sportland", "Nike"
Valsts sadarbības: Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija
Ziņu saraksts