11. decembris 2017

LTS Gada noslēguma balles atskaņas

LTS Gada noslēguma balles atskaņas

Piektdien, 8. decembrī Rīgā notika gadskārtējais Latvijas Tenisa savienības (LTS) gada noslēguma pasākums, kura ietvaros tika pasniegtas “Gada balvas tenisā 2017” dažādās nominācijās. Pasākumā tika pasniegtas balvas nominācijās “Gada spēlētāja”,  "Gada trenere", “Gada seniore”, “Gada tenisa pilsēta”, “Gada tenisa klubs”, “Gada komanda” un “Par ieguldījumu Latvijas tenisa attīstībā”.

Gada seniore- Terēza Stenclava

Terēza ir aktīva Latvijas tenisā, spēlē pati, māca jauno paaudzi un attīsta ratiņtenisa sportu, šogad starptautiskajā dubultspēļu reitingā senioriem 35+  divas reizes sasniegta 1.vieta- janvārī un novembrī, savukārt  starptautiskajā ITF  vienspēļu reitingā sasniegta 8.vieta.


Gada tenisa pilsēta- Jelgava

Šogad Deivisa kausa izcīņas posms Eiropas-Āfrikas II grupā Latvijas izlasei bija jāaizvada jau februāra sākumā  Latvijā. Šo posmu organizējām   Jelgavas pilsētā, Zemgales olimpiskajā centrā, kur Latvija uzņēma Norvēģijas komandu. Jelgavas pilsētas viesmīlība un pretimnāksana, ļāva šo Deivisa kausa posmu aizvadīt pozitīvā gaisotnē, kaut arī rezultāts mūs neiepriecināja.


Gada Turnīrs- Riga open celebrating 20-th anniversary

Šis ir viens no senākajiem turnīriem, ko Latvijā rīko jauniešiem, šogad tas svinēja savu 20-to pastāvēšanas gadu un gandrīz pusi no turnīra pastāvēšanas laika, tas notiek Rīgas satiksmes tenisa kortos. Turnīrs katru gadu  pulcē kopā gan Latvijas, gan citu eiropas valstu jaunos tenisistus vecuma grupās no  U 12  līdz pat U 18, kopumā ap 400 jauno tenisistu katru gadu nedēļās laikā cenšas sevi parādīt un sasniegt arvien augstākus rezultātus. Te ir spēlējuši arī  mūsu Latvijas labākie tenisisti- gan Ernests Gulbis, Miķelis Libietis, brāļi Podžus, gan Jeļena Ostapenko un  Anastasija Sevastova.


Gada trenere- Jeļena Jakovļeva

Trenera nozīme sportista sasniegumos ir ļoti svarīga, tikai no savstarpējās sapratnes starp treneri un sportistu, var izveidoties  labs sportists, kas spējīgs sasniegt augstākās virsotnes, labākos rezultātus, kāpt pāri saviem"nevaru", "negribu", savām bailēm, neziņai un nedrošībai. Tikai labs treneris var motivēt, iedrošināt, pārliecināt sportistu, ka viņš var un viņam sanāk. Šāds treneris ir mūsu vidū un ir izaudzinājis šobrīd Latvijas vislabāko tenisisti- Jeļenu Ostapenko.


Gada spēlētāja- Jeļena Ostapenko

Gribētos jau arī šo nomināciju ar intrigu paziņot, bet laikam visiem tāpat jau viss ir skaidrs. Šī sportiste ir Latvijas pirmā rakete, tikai pirms dažiem gadiem uzvarējusi Wimbldon jauniešu čempionātā, šogad viņa kā komēta   pāršķīla tenisa debesis un ielidoja tajās, piezemējoties uz French Open uzvarētājas pjedestāla maijā, uzvarot septembrī  Korejā Seulā, sasniedzot vairāku nozīmīgu turnīru pusfinālus un finālus un   noslēdzot gadu kā pasaules 7.labākā sieviešu rakete. Vienā elpas vilcienā par sportisti, kas šogad Latvijas tenisa līdzjutējiem un atbalstītājiem ļāva izjust tik daudz satraucošu un pozitīvu momentu, par sportisti, kuras vārdā ir nosaukta tenisa halle, par sportisti, kura ir pašā karjeras sākumā un sasniegusi tik daudz!

Gada klubs- apvienotā Marupes tenisa skolas un Latvijas ārstu tenisa savienības komanda

Kopš 2015.gada gada šajā kategorijā tiek vērtēts klubs, kurš  Latvijas klubu komandu čempionāta  kopvērtējumā izcīna uzvaru. Šogad konkurence bija sīva  un rezultāts ir interesants- kopvērtējumā uzvarējis klubs, kurš neieguva neivienu pirmo godalgu nevienā vecuma grupās. Kopvertējumā jau otro gadu pēc kārtas  uzvarēja Mārupes tenisa skola apvienojoties ar Latvijas ārstu tenisa biedrību, kas ne tikai aktīvi piedalās  klubu komandu čempionāta sacensibās daudzās vecuma grupās, bet arī organizē amatieru un  senioru  sacensības.  Mārupes tenisa skola piedalījās ar 9 komandām,  5 vecuma grupās ieņemot 2 vietu.

Tāpat tika apbalvoti šīs sezonas Latvijas klubu komandu čempionāta 1.vietu ieguvēji visās vecuma grupās. Šogad Latvijas klubu komandu čempionātā kopā piedalījās 52 komandas no 15 klubiem, 268 spēlētāji, no tiem 65 sievietes. Laureāti pieaugušo konkurencē:                                                                                                         

KUNGI OPEN GRUPA-  ACB/VL TENISA SKOLA
DĀMAS OPEN GRUPA-  RĪGAS SATIKSMES TENISA KLUBA I KOMANDA.                                       

Senioru konkurencē:
KUNGI 35+ GRUPA  A LĪGA  - LIEPĀJAS TENISA SKOLA
KUNGI 35+ GRUPA 1.LĪGA  - RĪGAS SATIKSMES TENISA KLUBA II KOMANDA
DĀMAS 35+ GRUPA  - 1886 TENISS RĪGĀ BIEDRĪBA
KUNGI 45+ GRUPA - TC ĀDAŽI 45-1
DĀMAS 45+ GRUPA  - 1886 TENISS RĪGĀ BIEDRĪBA
KUNGI 55+ GRUPA  - TC ĀDAŽI 55-1
DĀMAS 55+ GRUPA  - TC ĀDAŽI 55-1

 

Paldies teicām sponsoriem un atbalstītājiem- Latvijas gāze, Itera Latvija, A/S "SEB ", Viva Sport, Sportland, VENDEN, Ourea, Milzu, Domenikss.

Paldies visiem, kas piedalījas LTS 2017.gada noslēguma pasākumā - tieši Jūs padarījāt šo notikumu tik krāšņu un neaizmirstamu! Novēlam visiem panākumiem bagātu nākamo sezonu un uz tikšanos nākamgad!

Jūsu LTS.

Ziņu saraksts