11. aprīlis 2018

Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā notiks tikšanās ar Latvijas sieviešu tenisa izlasi

Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā notiks tikšanās ar Latvijas sieviešu tenisa izlasi

Pirmdien, 16. aprīlī plkst. 13.00, tenisa līdzjutējiem un medijiem būs unikāla iespēja satikt Latvijas sieviešu tenisa izlasi tieši pirms došanās uz Krieviju, kur no 21. līdz 22. aprīlim notiks izslēgšanas spēles par iekļūšanu Federāciju kausa ("Fed Cup") 2. pasaules grupā. Pasākuma apmeklētājiem būs unikāla iespēja satikt Latvijas izlasi pilnā sastāvā un nofotografēties ar mūsu lielākajām zvaigznēm – Aļonu Ostapenko un Anastasiju Sevastovu. 

Latvijas sieviešu tenisa izlase šobrīd ir iespējami labākajā sastāvā – Aļona Ostapenko, Anastasija Sevastova, Daniela Vismane un Diāna Marcinkēviča. Pirms došanās uz Federāciju kausa izslēgšanas spēlēm, kas notiks Krievijas pilsētā Hantimansijskā, ikvienam interesentam būs iespējams satikt Latvijas izlases tenisistes īpaši rīkotā pasākumā Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā. Tās laikā savas prognozes par iespējamo rezultātu un cerībām izteiks gan izlases tenisistes, gan izlases kapteinis Andis Juška, gan LTS ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. Kaislīgākajiem tenisa līdzjutējiem būs iespēja nofotografēties ar Latvijas izlases tenisistēm, kā arī saņemt autogrāfus. 

Mums ir patiess gods doties uz Krieviju iespējami labākajā sastāvā un pretendēt uz vietu Federāciju kausa ("Fed Cup") 2. pasaules grupā. Šīs noteikti būs liels izaicinājums mūsu izlasei, jo arī pretinieka mērķis ir palikt pasaules elitē, spēles aizvadot savā laukumā. Mēģināsim radīt  mūsu spēlētajām labvēlīgus apstākļus un darīsim visu, lai sasniegtu labākos rezultātus,” stāsta Kārlis Lejnieks, Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs.  

VAS „Latvijas dzelzceļa” prezidents Edvīns Bērziņš uzsver: „Pateicoties mūsu sportistu panākumiem, teniss ieņem arvien nozīmīgāku vietu Latvijas iedzīvotāju sirdīs un valsts vārds izskan arvien skaļāk pasaulē. Tādēļ aicinām ikvienu atbalstīt sportistes gan ar veiksmes vēlējumiem, tiekoties 16.aprīlī Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā, gan turot īkšķus spēļu laikā.”

Esam patiesi priecīgi par mūsu meiteņu sasniegumiem,” stāsta MOGO vadītājs Latvijā Aleksandrs Čerņagins. “Turpinot sniegt savu ieguldījumu Latvijas sporta attīstībā, vēlamies atbalstīt mūsu sportistes starptautiskā līmenī, šoreiz Krievijā. 16.aprīlis ir lieliska iespēja uzmundrināt meitenes klātienē Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā – aicinām to darīt visus tenisa līdzjutējus.”

WTA rangā Aļona Ostapenko ar 5307 punktiem šobrīd ieņem 5. vietu, bet Anastasija Sevastova šobrīd atrodas 15. vietā ar izcīnītiem 2545 punktiem. Pēc lieliski aizvadītās pagājušās sezonas, kad tika izcīnīti divi vienspēļu tituli, tajā skaitā arī Francijas atklātā tenisa čempionāta tituls, A. Ostapenko šo sezonu ir sākusi pārliecinoši, iekļūstot Maiami turnīra finālā un piekāpjoties tikai turnīra uzvarētājai. A. Sevastova savukārt šobrīd veiksmīgi nospēlēja Čārlstonas “Premier 700” turnīrā.

Kā ziņots iepriekš, Latvijas izlase februāra sākumā pirmoreiz kopš 1993. gada spēja izkļūt no Federāciju kausa Eiropas / Āfrikas zonas pirmās grupas, garantējot iespēju spēlēt izslēgšanas spēlēs pret Krievijas izlasi par iespēju iekļūt Federāciju kausa otrajā pasaules grupā. Mūsu izlase izcīnīja pirmo vietu savā apakšgrupā, uzvarot, Turcijas, Polijas un Austrijas izlases. Pārspēlēs mūsu tenisistes izšķirošajā dubultspēlē pārliecinoši (6-1, 6-2) uzvarēja Serbijas izlasi.

Federāciju kauss (Fed Cup) ir pasaulē lielākās sieviešu tenisa izlašu sacensības, kas norisinās jau kopš 1963. gada. Ideja par Federāciju kausu ir radusies 1919. gadā, kad amerikāņu tenisa spēlētāja Hazela Hotkisa Veightmana (Hazel Hotchkiss Wightman) nāca klajā ar sieviešu sacensību konceptu. 1995. gadā Federāciju kausa nosaukumu nomainīja uz īsāku – šobrīd tas tiek dēvēts par FED kausu, kas pasaulē norisināsies jau 53. reizi. Šogad turnīrs norisinās Tallinā un tajā piedalās arī Latvijas sieviešu tenisa izlase. 

Ziņu saraksts