9. jūnijs 2017

Aicinām kopīgi skatīties Ostapenko French Open FINĀLU

Aicinām kopīgi skatīties Ostapenko French Open FINĀLU

Šodien plkst. 16.00 pēc Latvijas laika sāksies nozīmīgākā spēle Latvijas tenisā – tenisiste Aļona Ostapenko cīnīsies par uzvaru “Grand Slam” turnīrā, kur viņai pretī stāsies spēcīgā Simona Halepu no Rumānijas. Latvijas Tenisa savienība sadarbībā ar Rīgas Domi un Latvijas Televīziju aicina visus uz spēles tiešo translāciju no Parīzes uz lielā ekrāna pie Brīvības pieminekļa, lai visi kopā justu līdzi un atbalstītu mūsu jauno tenisa spēlētāju, kura pārrakstīja Latvijas sieviešu tenisa vēsturi. 

Ostapenko savā 20. dzimšanas dienā sīvā cīņā ar rezultātu 7-6 (7:4), 3-6, 6-3 uzveica šveicieti Tīmea Bačinski “French Open” pusfinālā, tādējādi kļūstot par pirmo Latvijas tenisa pārstāvi, kura iekļuvusi “Grand Slam” finālā. Rītdien nu jau Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete cīnīsies par savu pirmo WTA un “Grand Slam” titulu. 

Ostapenko rumānieti Halepu iepriekš tenisa laukumā nav tikušās, un tā būs nozīmīgākā spēle viņas karjerā. Savukārt Halepa “Grand Slam” spēlēs jau otro reizi – 2014. gadā viņa finālā piekāpās tenisistei Marijai Šarapovai. Halepu finālā ir iekļuvusi jau trešajā turnīrā pēc kārtas, pēdējos 17 mačos gūstot 16 uzvaras. No Latvijas tenisistiem neviens nav guvis tik lielus panākumus, kā Ostapenko – iepriekš Ernests Gulbis ir iekļuvis vien “Grand Slam” pusfinālā. Ostapenko un Halepas nozīmīgās spēles tiešraidi ikviens varēs vērot ne tikai pie Brīvības pieminekļa, bet arī Rīgas lielākajos tirdzniecības centros – Mols, Alfa, Domina un Spice. 

Latvijas uzlecošās tenisa zvaigznes Aļona Ostapenko iekļūšana Francijas atklātā čempionāta finālā ir pārsteidzoša pašai un pasaulei, taču vienlaikus ir likumsakarīga un pelnīta, ja paskatāmies spēles statistiku un agresīvo spēles stilu, novērtējam viņas neatlaidību. Ir milzīgs lepnums un gandarījums, ka tik mazai valstij kā Latvija šobrīd būs 2 elites spēlētājas pasaules tenisā – Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova. Aļona Ostapenko jau ir mainījusi Latvijas tenisa vēsturi un kļuvusi par pirmo tenisisti, kas iekļuvusi “Grand Slam” turnīra finālā, jo līdz šim neviena no Latvijas tas nav izdevies. Nākamajā nedēļā viņa WTA rangā būs vismaz 18. pozīcijā, tādējādi viņa jau ir kļuvusi par pirmo vadošo Latvijas tenisisti. Rītdienas spēle noteikti būs ļoti satraucoša un nebūt ne viegla, taču uzskatu, ka Ostapenko ir pietiekoši spēcīga un lieliski sagatavojusies. Mēs ar nepacietību gaidām rītdienas finālu, lai atbalstītu viņu cīņā par savu pirmo WTA titulu,” teic Kārlis Lejnieks, LTS ģenerālsekretārs

“French Open” ir viens no četriem prestižajiem “Grand Slam” tenisa turnīriem. Parasti tas norisinās maija beigās un jūnijā sākumā. Sacensības notiek Francijas galvaspilsētā Parīzē uz māla kortiem. 

 

Ziņu saraksts