22. aprīlis 2018

Latvija izcīna vietu Pasaules grupā FED Cup pēc sensacionālas uzvaras pār Krievijas izlasi

Latvija izcīna vietu Pasaules grupā FED Cup pēc sensacionālas uzvaras pār Krievijas izlasi

Latvijai šodien vēl viena liela diena Latvijas tenisa vēsturē - Latvijas pārspēj Krieviju Federāciju kausa Pasaules II grupas "play-off" turnīrā un iekļūst starp 16 labākajām valstīm Pasaulē! No sirds sveicam mūsu izlasi ar šo panākumu!

Šī atgriešanās notiek pēc 25 gadu pauzes, kad 1993.gadā Latvija beidzamo reizi bija Pasaules grupā. Pēc pirmās turnīra dienas un divām vienspēlēm starp valstīm bija neizšķirts 1-1. Aļonai Ostapenko (WTA#5) uzsākot turnīra otro dienu, pirmajā setā bija visai līdzīgs rezultāts pret Krievijas izlases līderi Anastasiju Pavļučenkovu (WTA#27), taču pie rezultāta 5-5 Aļona parādīja savu labāko spēli un izcīnīja uzvaru ar 7-5, savukārt otrajā setā pārliecinoši uzvarēja ar 6-1. Anastasijai Sevastovai (WTA#15), neskatoties uz vakardienas neveiksmi pret Pavļučenkovu, šodien spēle izdevās un tika gūta uzvara pār Jekaterinu Makarovu (WTA#32) ar 6-2 7-5. Vēl priekšā dubultspēle, taču tās rezultāts vairs neko neizšķirs.

Latvijas izlase februāra sākumā pirmoreiz kopš 1993. gada spēja izkļūt no Federāciju kausa Eiropas / Āfrikas zonas pirmās grupas, garantējot iespēju spēlēt izslēgšanas spēlēs pret Krievijas izlasi par iespēju iekļūt Federāciju kausa otrajā pasaules grupā. Mūsu izlase izcīnīja pirmo vietu savā apakšgrupā, uzvarot, Turcijas, Polijas un Austrijas izlases. Pārspēlēs mūsu tenisistes izšķirošajā dubultspēlē pārliecinoši (6-1, 6-2) uzvarēja Serbijas izlasi.

Pēc Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) sanāksmes, kura norisināsies augustā, būs skaidri zināms, kāds būs formāts Pasaules grupā turpmāk, jo tiek plānots, ka varētu būt viena Pasaules grupa ar 16 komandām, nevis I un II grupa, kā ir pašlaik, kas mums būtu lielisks bonuss uzsākt nāmkamgad spēles jau vienā kopīgā grupā, nevis sākt no II grupas.

 

Paldies atbalstītājiem: Latvijas Dzelzceļš, Mogo, Lattelecom, ACB, Ceļu pārvalde, Pafcasino.lv, Velve un Liepāja!

Ziņu saraksts