26. jūlijs 2018

VENDEN Men`s Futures kvalifikācija jau šajā nedēļas nogalē SMS Credit.lv tenisa kortos

VENDEN Mens Futures kvalifikācija jau šajā nedēļas nogalē SMS Creditlv tenisa kortos

Latvijas tenisisti pirmdien uzsāks cīņas vienīgajā starptautiskajā un profesionālajā “Future” tipa vīriešu tenisa turnīrā Latvijā – “Venden Futures Cup”.  Tas no 30. jūlija līdz pat 4. augustam norisināsies SMScredit.lv Tenisa centra kortos un pulcēs augsta līmeņa tenisistus no 16 dalībvalstīm, tostarp Latvijas.

Latviju turnīra vienspēlēs pārstāvēs pieci tenisisti – Gustavs Lukstiņš, Artūrs Lazdiņš, Roberts Grīnvalds, Mārtiņš Rocēns, Mikus Losbergs un Rūdolfs Mednis. Tenisisti Artūrs Lazdiņš un Mārtiņš Rocēns ir iekļauti “Venden Futures Cup” pamatturnīrā, savukārt pārējiem par iekļūšanu pamatturnīrā nāksies cīnīties kvalifikācijas spēlēs. Pie turnīra rezervistiem ir pieskaitīti arī tādi Latvijas tenisisti, kā Artūrs Kulibaba, Toms Sutris, Teodors Pukše, Rihards Emulins, Jānis Mellups, Ņikita Jesaibegjans, Andris Gudins, Markus Tions, Daniels Snaiders, Eduards Stefenbergs. 

Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) "Future" ranga turnīrs ir nozīmīgākais individuālais tenisa turnīrs, kas Latvijā norisinās jau kopš 1998. gada. Tā balvu fonds ir 15 000 ASV dolāru. Turnīrā paredzēts noskaidrot labākos tenisistus starp pamatsastāva 56 spēlētājiem vienspēlēs un 16 pāriem dubultspēlēs. ITF “Future” notiek vairāk kā 660 turnīri 77 valstīs. Sākotnēji šo turnīru sauca ITF Men’s Circuit, kas sastāvēja no vairākiem turnīriem, katrs no tiem notika ilgāk kā četras nedēļas, bet vēlāk tika ieviesti “Future” turnīri, kas bija daudz elastīgāki turnīru organizēšanā nacionālajām asociācijām, kā arī turnīra dalībniekiem. 

Latvijas tenisistiem vienspēlēs šajā turnīrā izdevies triumfēt 2006. gadā, kad par čempionu kļuva tenisists Andis Juška, savukārt pusfinālu vienspēlēs sasnieguši vēl vairāki citi latvieši - 2005. gadā 16 gadu vecumā labāko četrinieku sasniedza Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis, 2008. un 2011. gadā soli no fināla palika Deniss Pavlovs, bet 2013. gadā pusfinālu sasniedza Miķeļis Lībietis. Pagājušajā gadā turnīrs pulcēja 64 dalībniekus no 16 valstīm. Labāko rezultātu no pašmāju tenisistiem sasniedza Miķelis Lībietis, spēlējot kopā ar igauni Markusu Kerneru (Markus Kerner) - tika izcīnīta uzvaru dubultspēļu turnīrā.

Šī gada turnīra spēles norisinās tenisa centra “SMScredit.lv” kortos Rīgā (K. Ulmaņa gatve 150). Ieeja visiem interesentiem ir bez maksas. Spēļu rezultātus būs iespējams sekot līdzi arī tiešsaistē. Spēļu grafiks uz kvalifikācijas spēlēm būs zināms šodien, bet uz pamatturnīru svētdien. Turnīru „VENDEN Men’s Future” atbalsta „VENDEN”, Latvijas Tenisa savienība, SMSCredit.lv, Latvijas gāze, Gaso, Pafcasino, Latvijas Sporta federāciju padome.

Ziņu saraksts